Wystawa Fotoklubu RCKP Krosno [ZAPOWIEDŹ]

0
520

We wtorek (19.12), o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Pogranicza (przy ul. Kolejowej 1) w Krośnie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii członków Fotoklubu –Fotografia to sztuka obserwacji (…) Pozwala uchwycić świat wokół nas. Pobudza do znalezienia czegoś interesującego w zwykłym nieraz miejscu- mówił prezes Fotoklubu RCKP Krosno.

Autorzy wystawy:

Krzysztof Antosz, Zdzisław Barut, Jerzy Bryła, Waldemar Czado, Zdzisław Gil, Łukasz Grudysz, Piotr Grudysz, Jakub Jezierski, Jerzy Jezierski, Mariusz Kasza, Bartłomiej Kielski-Bardanaszwili, Stanisław Klimek, Łukasz Kozłowski, Robert Kubit, Edward Marszałek, Stanisław Materniak, Szymon Muszański, Stanisław Nawracaj, Przemysław Niepokój-Hepnar, Tomasz Okoniewski, Damian Pawlus, Marek Petrykowski, Wiesław Prugar, Jakub Rutana, Jacek Szarek, Witold Śliwiński, Tomasz Świątek, Wacław Turek, Jacek Wnuk, Wojciech Wroński, Jerzy Wygoda, Ryszard Zagórski.

Wacław Turek (prezes Fotoklubu RCKP Krosno) o wystawie, klubie, wspólnej pasji i fotografii:

Fotografia to sztuka obserwacji. I nie musimy się zgadzać ze wszystkim, co o niej powiedzieli praktycy i teoretycy. Ilu ludzi, tyle odmiennych interpretacji. Jedno jest pewne, że fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas. Pobudza do znalezienia czegoś interesującego w zwykłym nieraz miejscu. Można również pokusić się o stwierdzenie, że czasami ma niewiele wspólnego z tym, co widzimy, ale jak to widzimy. Zbiór tych sentencji pomaga nam w doskonalszym zrozumieniu potrzeby serca, jaką jest uwiecznianie tego, co jest ulotne. Stąd zapewne fotografia dla wielu dokumentalistów i ludzi ciekawych świata stała się pasją.

-Tak jest w przypadku grupy amatorów obiektywu skupionych w Fotoklubie przy RCKP w Krośnie. Spotykają się już od szesnastu lat, a ich fotografie prezentowane są na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz z powodzeniem oceniane w międzynarodowych konkursach i na salonach całego świata. Świadczą o tym licznie zdobywane medale i wyróżnienia. Działalność Fotoklubu to również 17 Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych zorganizowanych w Krośnie, blisko 150 wystaw jeszcze w ówczesnym WDK, aż po dzień dzisiejszy. Nawiązana przed laty współpraca z fotoklubami na Słowacji, Ukrainie i w Rumunii również przynosi korzyści w postaci poznawania sąsiednich kultur i wymiany doświadczeń w dziedzinie fotografii.

Prezentowana wystawa członków Fotoklubu RCKP jest niewątpliwie odpowiedzią na potrzeby uwieczniania tego, co nam umyka. A stwierdzenie Imogena Cunninghama Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro, niech będzie zachętą do kolejnych odsłon świata utrwalanych przez krośnieńskich fotografików na interesujących zdjęciach.

WYSTAWA FOTOKLUBU REGIONALNEGO CENTRUM KULTUR POGRANICZA

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie

Wernisaż wystawy: 19 grudnia 2017, godz. 18.00, Galeria Fotografii RCKP

Wystawa czynna: od 1 grudnia 2017 do 14 stycznia 2018

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp wolny

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o