Weselny korowód mknął ulicami Rymanowa

0
1111
fot. UG Rymanów

W ubiegły wtorek, ulicami Rymanowa przeszedł barwny korowód weselny składający się z uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie. Na czele orszaku jechała zaczarowana bryczka z Państwem Młodych, przypominających postacie z dramatu „Wesele”. Tego dnia (28.11) bowiem  szkoła obchodzi, od 2008 roku, Dzień Patrona- Stanisława Wyspiańskiego.

We wtorek (28.11), w rocznicę śmierci Wyspiańskiego, uczniowie z ZSP w Rymanowie obchodzili Dzień Patrona. Tego dnia w szkolnej auli przypomniano dorobek artystyczny Mistrza, deklamowano poezję, uczniowie wcielili się też w postacie z  dramatu „Wesele”. Na szkolnych ścianach zawisły reprodukcje obrazów, witraży i grafiki Wyspiańskiego. Odtworzono także klimat kawiarni modernistycznej, w której chętnie spotykała się  ówczesna bohema artystyczna epoki Młodej Polski.

W myśl słów Stanisława Wyspiańskiego: „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny”, w barwnych korowodach (nawiązujących do „Wesela”) uczniowie przeszli ulicami Rymanowa. Udali się do Przedszkola św. Józefa, do Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym OREW oraz do Urzędu Gminy w Rymanowie.

Na czele orszaku weselnego jechała zaczarowana bryczka Mariusza Szula, a w niej Para Młoda, którą przywitały władze gminy: Przewodnicząca Rady Miejskiej- Krystyna Przybyła – Ostap,  Burmistrz Gminy Rymanów- Wojciech Farbaniec, Zastępca Burmistrza-  Jan Materniak , Radni Rady Miejskiej oraz przedstawiciele młodzieży ze wszystkich szkół w gminie.

Grupa młodzieży szkolnej zatańczyła krakowiaka, odegrała scenkę z „Wesela” oraz zaprosiła wszystkich zgromadzonych na NARODOWE CZYTANIE „WESELA” i  wystawę prac uczniów, która będzie miała miejsce 12 grudnia w Galerii w Rymanowie i 14 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o