Rynek w Krośnie zamieni się w Miasteczko Świętego Mikołaja

0
2025
fot. UM Krosno

Już w środę (6.12) na krośnieńskim Rynku pojawi się Miasteczko Świętego Mikołaja. Tradycyjnie przybędzie św. Mikołaj i uroczyście rozświetli choinkę oraz otworzy ślizgawkę. A po za tym w sercu miasta znajdziecie wszystko, co można sobie wymarzyć! W Miasteczku Świętego Mikołaja będzie ślizgawka, Mikołaj rozdający smakołyki, zabawy dla całych rodzin, koncerty, pieczenie, dekorowanie i podjadanie pierników, własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, kolędowanie, a nawet Wigilia. Miasteczko otwarte będzie od godz. 16.00 do 19.00.

Wraz z przyjściem zimy Rynek Krosna zamienia się w Miasteczko Świętego Mikołaja. Oprócz najważniejszego gościa i chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci (i dorosłych) – Świętego Mikołaja – na mieszkańców i przyjezdnych czekać będą koncerty i zabawy. Ponadto Najmłodsi sprawdzą się w roli pomocników Mikołaja!

PROGRAM

Symboliczne rozświetlenie Rynku i otwarcie ślizgawki

Mikołajkowa scena
Koncert w wykonaniu zespołów Dysonans i Studio Piosenki SWING

Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Łakocie dla wszystkich dzieci i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem

Imprezę poprowadzi wodzirejka Agata Urbańska.

Zabawa „Pomocnik Mikołaja”
Św. Mikołaj zaprasza najmłodszych do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja”. Rok temu pomocnicy Mikołaja musieli się nieźle namęczyć, aby zdobyć odznakę „Pomocnika Mikołaja”. Choinki ze wstążek, etykiety na słoiki, oglądanie bajek i szycie kołdry to już przeszłość. W tym roku Mikołaj wymyślił nowe zadania! Jakie? Przekonajcie się 6 grudnia. Mile widziane są całe rodziny. Przyprowadźcie też przyjaciół.

fot. UM Krosno

Jak zostać „Pomocnikiem Mikołaja” – instrukcja

Krok 1

Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę z krótką instrukcją i miejscem na pieczątki.

Krok 2

Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) – nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa!

1. Bądź kulturalny | Dziękuję, proszę, przepraszam… znasz te słowa? Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.

2. Bądź rodzinny | Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjacioł.

3. Bądź opiekuńczy | Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz w ciepłe ubrania.

4. Miej dobrą pamięć | Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę

5. Bądź zawsze uśmiechnięty | Powiedz serrrr! I uśmiechnij się do zdjęcia w magicznej fotobudce.

6. Bądź zwinny | Wrzuć zgubione przez Mikołaja prezenty do jego worka.

Krok 3

Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja! Teraz ciesz się tym odznaczeniem i pamiętaj, żeby zatrzymać kartę z pieczątkami. Przyda Ci się w 2018 roku.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o