Rajd Podkarpacki w zimowym anturażu

0
233
fot. Paweł Fiejdasz

Zakończyła się dwudniowa rywalizacja kierowców startujących w ostatnich zawodach w sezonie 2017. Przewidywana zimowa aura przyniosła nieco ostrożniejszą jazdę, ale nie mniej emocjonującą zarówno dla zawodników rajdu, jak też kibiców. Podczas wszystkich prób sportowych w Krośnie, Bajdach oraz Pietruszej Woli warunki na trasie były trudne.

Wiele załóg podkreślało, że choć było ciężko, ślisko i wymagająco, to sam rajd w takim anturażu był bardzo ciekawy. Warto zauważyć, że w pierwszy zimowy wieczór (9.12) było śnieżnie i dosyć wilgotno, więc zawodnicy na krośnieńskich ulicach uprawiali wręcz jazdę figurową na lodzie. Nie pomogły nawet sprawnie działające służby odśnieżające. W niedzielnej rywalizacji pogoda zmieniała się i początkowa temperatura z okolic 0oC z każdą godziną rosła. Pierwszy odcinek drugiego dnia (10.12) Rajdu Podkarpackiego uczestnicy pojechali zachowawczo, sprawdzając możliwości na drodze. W drugim nastąpiło rzeczywiste ściganie. W słonecznej aurze, przy dodatniej temperaturze, z wilgotną tylko nawierzchnią zawodnicy uzyskiwali najlepsze czasy. Ostatnia pętla, to jednak ponowny przymrozek przynoszący warunki z dnia poprzedniego. I choć nie wszyscy osiągnęli metę – kilka załóg z różnych przyczyn, głównie natury technicznej musiało się wycofać – to frekwencja na zakończeniu w OSP Bajdy była wysoka. A załogi? W klasyfikacjach generalnych uplasowały się następująco:

4. Runda DISLA Polska Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia (Rajd Okręgowy)

  1. Marcin Wilusz (Automobilklub Małopolski)

Wojciech Witkowski (Automobilklub Małopolski)

2. Robert Długopolski (Automobilklub Stomil Dębica)

Paweł Piczak (Automobilklub Stomil Dębica

3. Wojciech Faber (Automobilklub Beskidzki)

Marcin Bernatowski (Automobilklub Beskidzki)

  1. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS

1. Dawid Pytko (AMK Tarnów)

Grzegorz Mortek (AMK Tarnów)

2. Mariusz Zieliński (Automobilklub Mielecki)

Ryszard Chlebowski (Automobilklub Mielecki)

3. Marek Szcześniak (Automobilklub Polski)

Krzysztof Klimkowski (Automobilklub Polski)

  1. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS

1. Tomasz Węgrzyn (Automobilklub Małopolski)

Adrian Król (Automobilklub Małopolski)

2. Wojciech Piejko (Automobilklub Rzeszowski)

Adrian Mroszczyk (KM Łańcut)

3. Grzegorz Ważny (Automobilklub Rzeszowski)

Mateusz Czekaj (Automobilklub Rzeszowski)

Na zakończenie można stwierdzić, że pozostaje czekać do przyszłego roku, aby nastąpiło nowe otwarcie. Automobilklub Małopolski już przygotowuje następne imprezy, wśród których najbardziej rozpoznawalną jest Bieszczadzki Wyścig Górski – w przyszłym sezonie również wpisany do kalendarza FIA International Hill Climb Cup oraz FIA Historic Hill Climb Championship.

Do zobaczenia w następnym sezonie.

Paweł Fiejdasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ