PWSZ w Krośnie organizuje konkurs wiedzy o Wiśle adresowany do młodzieży

0
314
fot. Pixabay

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie włączyła się w obchody Roku Rzeki Wisły, ustanowionego przez Sejm RP dla uczczenia tej najważniejszej i najpiękniejszej polskiej rzeki. W ramach podjętej inicjatywy organizuje wielki konkurs wiedzy o Wiśle, jej dorzeczu i miastach nad nią położonych. Akcja prowadzona jest w trakcie sierpniowej krośnieńskiej imprezy – Karpackich Klimatów.

Głównym założeniem konkursu jest promowanie idei Roku Wisły i podkreślenie roli Wisły – Królowej Polskich Rzek. Konkurs ma również na celu rozbudzenie zainteresowań historią i kulturą Ojczyzny i własnego regionu oraz kształtowanie postawy proekologicznej młodego człowieka, żyjącego w zgodzie z naturą i w zrównoważonym rozwoju.

Konkurs „Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie…” odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku, o godz. 13.00 w Bibliotece PWSZ przy Rynku 1. Jego uczestnicy napiszą krótki test, trwający 45 minut, złożony z 25 pytań dotyczących rzeki Wisły. Najlepsi zakwalifikują się do etapu ustnego, który odbędzie się w tym samym dniu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (pierwsza grupa wiekowa) oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (druga grupa wiekowa).

Aby wziąć udział w konkursie należy do 16 sierpnia wysłać zgłoszenie na adres: konkurswisla@pwsz.krosno.pl. Więcej informacji można również uzyskać pod nr tel. 13 43 755 25. Dla zwycięzców uczelnia przygotowała atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 1000 zł.

Konkurs to nie jedyna atrakcja krośnieńskiej uczelni w ramach Roku Rzeki Wisły. Biblioteka PWSZ w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka. Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporam Wisła z lotu ptaka, Wisła – królowa rzek, Ptasia wyspa i Sąsiedzi. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji plastycznych, a także możliwość oglądnięcia trójwymiarowego zdjęcia Wisły przez okulary 3D.

PWSZ w Krośnie w ramach corocznych Karpackich klimatów zaprasza do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez pracowników i studentów uczelni. Będzie można bezpłatnie wykonać pomiary sprawnościowe i profilaktyczne, własnoręcznie przygotować woreczki zapachowe oraz spotkać się z ciekawymi osobami w Wiosce Zielarskiej. Dzieci pobawią się językowo, zakręcą wiatrakiem i stworzą „Drewnoludy”. Nie zabraknie degustacji i pokazów.

Ponadto będzie można zagrać w  Akademickie Koło Fortuny. Do wygrania ładowarki słoneczne, udział w zajęciach w ramach Akademii Młodych i Przygotuj się do matury, lekcje językowe, analiza chemiczna wody, warsztaty mydlarskie, wypożyczenie Airwheel, koszulki, kubki i wiele innych.

Klimaty PWSZ to miejsce, gdzie w przyjaznej, uczelnianej przestrzeni można spędzić czas  w klimacie zielarsko-sportowo-plastycznym.

Organizatorzy zapraszają na dziedziniec uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego i na krośnieński Rynek w dniach 19-20 sierpnia 2017 roku (sobota 12.00-19.00, niedziela 12.00-18.00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ