Potrzebny szpik kostny dla Mikołaja z Krosna

0
1385

Szpik kostny to materiał cenniejszy niż złoto. Oddanie szpiku to bezbolesny i bezpieczny sposób na uratowanie czyjegoś życia. Mikołaj Najbar, 14-letni chłopiec, pochodzący z Krosna cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Mikołaj i inni, aby przeżyć, potrzebują dawcy. W dniach 16-17 grudnia zarejestruj się bezpłatnie jako potencjalny Dawca Szpiku w Galerii VIVO, Galerii Krosno, Sklepie Kaufland, RCKP!

Nazywam się Mikołaj Najbar. Ja i moja rodzina pochodzimy z Krosna. Mam 14 lat i we wrześniu tego roku dowiedziałem się, że jestem chory na nowotwór krwi – ostra białaczkę limfoblastyczną. Obecnie jestem poddawany chemioterapii, mam zostać zakwalifikowany do przeszczepu szpiku kostnego. Tak jak większość moich kolegów lubię gry komputerowe. Moja pasja są szachy i książki o tematyce fantastycznej. Jak byłem zdrowy to razem z kolegami chodziłem na basen i do kina… teraz spędzam czas w szpitalu. Jestem uczniem Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im.  Polskich Olimpijczyków-Gimnazjum nr 3 w Krośnie, ale przez chorobę uczę się w systemie indywidualnym. Teraz mam tylko jedno marzenie – skończyć gimnazjum i kontynuować naukę w liceum.

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami – białaczka. Aby zwalczyć chorobę, muszą zmagać się z chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wielu z tych chorych zostaje zakwalifikowanych do przeszczepu. Aby powrócić do zdrowia potrzebują pomocy od niespokrewnionego Dawcy. Okaż serce i pomóż odmienić ich życie. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku w dniach 15-17 grudnia 2017 r. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz uratować komuś życie.

Więcej informacji na temat akcji znajdziesz TUTAJ

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o