Oliwia Krupa brązową medalistką Pucharu Europy w Bukareszcie

0
248

W dniach 25 – 26 listopada 2017 r. odbyły się w Bukareszcie XVI Mistrzostwa Europy Open IKO oraz Puchar Europy Juniorów Kyokushin Karate.  W zawodach (kategorie kata i kumite) wzięło udział około 600 zawodników z 17 krajów. Krośnieński  Klub Kyokushin Karate, pod wodzą shihana Romana Woźniak, reprezentowało sześć osób. Krośnieńska karateczka, Oliwia Krupa , zdobyła brązowy medal podczas mistrzostw.

W kata brąz wywalczyła Oliwia Krupa, której imponujące zdjęcie mae geri, podczas wykonywania pinian sono ni w pierwszej turze rywalizacji, zamieścił Portal Karate Kyokushin.
Wiktoria Bilska zajęła piąte miejsce, aby wejść do finałowej czwórki zabrakło Jej 0,5 pkt. noty odrzuconej. Pozostali zawodnicy KKKK:  Jakub Prajsnar, Aleks Łączak i Karol Pikuła nie mieli tym razem szczęścia w rywalizacji kata.

W kumite nie udało się wywalczyć miejsca medalowego żadnemu z krośnieńskich fighterów. Jakub Prajsnar, jako jedyny, wygrał swoją pierwszą walkę przed czasem, by później nieznacznie ulec reprezentantowi z Bułgarii. Aleks Łączak pierwszą walkę wygrał przez niestawienie się na matę przeciwnika, a w drugiej uległ Węgrowi. Pozostali zawodnicy przegrali swoje pierwsze pojedynki: Karol Pikuła uległ mołdawskiemu reprezentantowi, Zofia Pitera i Wiktoria Bilska  przegrały z późniejszymi mistrzami w swoich kategoriach, Oliwka zaś musiała uznać wyższość wicemistrzyni.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.