Oficjalne otwarcie przebudowanych dróg powiatowych nr 1974R i 2008R

0
769
fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie

Zakończyła się przebudowa dróg powiatowych w miejscowościach Targowiska, Widacz, Wróblik Królewski i Wróblik Szlachecki.  Inwestycja ta była długo wyczekiwaną przez mieszkańców i jedną z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatu krośnieńskiego.

Prace polegały na przebudowie dróg powiatowych: nr 1974R Krosno – Targowiska – Wróblik Szlachecki w miejscowościach Targowiska, Widacz, Wróblik Królewski i Wróblik Szlachecki oraz nr 2008R Wróblik Królewski – Ladzin w miejscowości Wróblik Królewski.

Zakres prac obejmował między innymi: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni wraz z poszerzeniem na długości 4382 mb, budowę chodników na odcinku 640 mb, remont mostów na rzece Tabor i potoku Morwawa, budowę kanalizacji deszczowej, budowę wysp dzielących, przebudowę skrzyżowania wraz z przesunięciem kapliczki, budowę konstrukcji oporowej, barier ochronnych oraz wykonanie oznakowania.

Inwestycja ta była długo wyczekiwaną przez mieszkańców i jedną z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatu krośnieńskiego.

Realizacja zadania zakończyła się zgodnie z planem.

W poniedziałek (20.11) odbył się oficjalny odbiór w towarzystwie  zaproszonych gości : dyrektor Wydziału Infrastruktury PUW w Rzeszowie Kamili Piech, władz powiatu ze starostą Janem Juszczakiem, radnych powiatu na czele z przewodniczącym rady Kazimierzem Gładyszem, przedstawicieli władz gminy: Miejsce Piastowe z wójtem Markiem Klarą i gminy Rymanów z burmistrzem Wojciechem Farbańcem. Na otwarciu obecni byli także sołtysi, inspektor nadzoru, kierownik budowy, przedstawiciele wykonawcy, którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie oraz mieszkańcy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o