Obchody Święta Niepodległości w Krośnie [ZDJĘCIA]

0
418
fot. UM Krosno

W całym kraju odbyły się obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Krośnie, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego miały miejsce główne uroczystości upamiętniające to patriotyczne wydarzenie. Obchody uświetnili: kampania honorowa Strzelców Podhalańskich, harcerze, poczty sztandarowe krośnieńskich szkół oraz Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krośnie rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną w Bazylice Kolegiackiej “Fara” przez księży z krośnieńskich parafii. Po Mszy Św. nastąpił przemarsz przez Starówkę. Złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową na cześć wszystkich bohaterów walczących o wolną i niepodległą Ojczyznę.

W uroczystościach z okazji Święta Niepodległości wzięli udział między innymi: Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit, samorządowcy, posłowie, przedstawiciele różnych instytucji oraz poczty sztandarowe.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o