Nowy chodnik już służy mieszkańcom Jedlicza

0
666
fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie

W środę (13.12) nastąpiło uroczyste otwarcie ciągu pieszego łączącego Jedlicze z Dobieszynem. W czasie prac wykonano między innymi: odwodnienie, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni chodnika. Nowy chodnik liczy obecnie 1225 m.

Zakończyły się prace przy budowie chodnika położonego przy ulicy Sikorskiego w ciągu drogi powiatowej nr 1947R Jedlicze – Dobieszyn – Krosno w miejscowości Jedlicze.

Oficjalny odbioru inwestycji odbył się w środę (13.12) w obecności  między innymi: starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka, członka Zarządu Powiatu Aleksandra Mercika, radnego powiatu Piotra Waśki, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Krośnie Marka Pepera,  przedstawicieli gminy Jedlicze z burmistrz Jolantą Urbanik i przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Woźniakiem, inspektora nadzoru Stefana Cwynara oraz przedstawicieli wykonawcy firmy Stan – Bruk z Krosna Jacka Sucha i Dariusza Stypuły.

Zakres planowanych prac obejmował między innymi odwodnienie, wykonanie 182 m muru oporowego, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni chodnika, oznakowania, budowę kładki i odbudowę 68 m ogrodzeń.

– Problem budowy chodnika przy drodze powiatowej Krosno – Dobieszyn – Jedlicze po raz pierwszy pojawił się  w 2000 roku. Już wtedy mieszkańcy Dobieszyna i tej części Jedlicza zwracali się pisemnie i osobiście o pomoc w rozwiązaniu problemu. Finał nastąpił w 2017 roku. Należy podkreślić, że samorząd powiatu krośnieńskiego nie podjąłby się realizacji tego zadania, gdyby nie wsparcie finansowe gminy Jedlicze. Jest to ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, ale również wprowadza nową jakość w dzielnicy Borek. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie, wykonawcy, inspektorowi nadzoru, współpracownikom , Piotrowi Brilowi i Piotrowi Waśce – radnym powiatu krośnieńskiego, a w szczególności pani Burmistrz oraz Radzie Miejskiej w Jedliczu za zrozumienie, pomoc i wyjście naprzeciw. Pozostaję w nadziei, że nie jest to ostatnia inwestycja realizowana wspólnie z gminą Jedlicze- powiedział starosta Jan Juszczak.

Do życzeń i podziękowań dołączyła również burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.
W imieniu mieszkańców dzielnicy Borek słowa podziękowania za budowę nowego chodnika na ręce starosty krośnieńskiego i burmistrz gminy oraz Rady Powiatu Krośnieńskiego i Rady Miejskiej w Jedliczu przekazała Wenencja Żychowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze – Borek.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 861 622 zł, w tym dofinansowanie gminy Jedlicze to kwota 417 733 zł.

Oprac. na podstawie materiałów Starostwa Powiatowego w Krośnie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o