Nowo wyremontowana droga powiatowa Chlebna-Łubno Szlacheckie

0
349
fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie

Mieszkańcy miejscowości Chlebna (gm. Jedlicze) mają nowo wyremontowaną drogę. Jest to droga powiatowa nr 1951R, łącząca Chlebną z Łubnem Szlacheckim. Ponadto droga ta stanowi połączenie z gminą Chorkówka i gminą Tarnowiec (powiat jasielski). W środę (11.10) odbył się oficjalny odbiór drogi z symbolicznym przecięciem wstęgi.

Droga powiatowa nr 1951R uległa zniszczeniu na skutek intensywnych opadów deszczu, które miały miejsce w 2011 roku.

Powiat krośnieński wyremontował drogę. W ramach prac wykonano między innymi:  nową nawierzchnię na odcinku o długości 2130 m, ścięto i uzupełniono pobocza oraz poprawiono odwodnienie.

W środę (11.10) odbył się oficjalny odbiór drogi, w którym uczestniczyli: starosta powiatu krośnieńskiego Jan Juszczak, dyrektor – urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, radny powiatu krośnieńskiego Piotr Bril, sołtys Chlebnej Ewa Okulska, prezes Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Andrzej Zygar oraz kierownik budowy Ryszard Fic.

W czasie uroczystości głos zabrał między innymi starosta Jan Juszczak, mówiąc że mieszkańcy Chlebnej długo czekali na remont drogi.

-Od dwóch lat intensywnie działaliśmy na rzecz pozyskania środków na Chlebną. W tym roku główny nacisk położyliśmy na środki z MSWiA, a ta droga została wskazana na pierwszym miejscu w wykazie. Udało się pozyskać dofinansowanie i droga została wyremontowana- powiedział starosta.

W imieniu mieszkańców słowa podziękowania za długo oczekiwany remont drogi na ręce starosty, dla Rady i Zarządu Powiatu przekazała sołtys Chlebnej Ewa Okulska.

 

Wartość zadania wyniosła ponad 631 736 zł, z czego dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa to kwota 505 389 zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.

Wykonawcą prac był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Krośnie

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ