Nie działa system CEPiK 2.0. Problemy z rejestracją samochodu

0
455
fot. Pixabay

W poniedziałek (13.11) uruchomiona została w całej Polsce nowe wersja systemu CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Ledwo system zadebiutował, a już pojawiły się problemy. CEPiK bowiem nie działa. W Urzędzie Miasta Krosna powstały utrudnienia związane z rejestracją i ewidencją pojazdów.

Krośnieński magistrat informuje, że od poniedziałku (13.11) wdrożono nową wersję systemu informatycznego ogólnopolskiego programu CEPiK, w którym prowadzone są wszystkie sprawy załatwiane w Wydziale Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Krosna.

Niestety aktualizacja systemu spowodowała liczne problemy i brak łączności z Centralnym Systemem. Spowodowało to utrudnienia w załatwianiu spraw związanych z rejestracją oraz ewidencją pojazdów. Utrudnienia, a tym samym dłuższy czas obsługi klientów, są niezależne od Urzędu Miasta Krosna.

W systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców stale pracują wszystkie wydziały komunikacji urzędów miasta i starostw powiatowych, w których m.in. rejestruje się pojazdy czy wydaje dokumenty. Z tego  systemu korzystają stacje kontroli pojazdów, straż miejska czy policja. Każdego dnia w systemie wykonuje się tysiące operacji.

Problemy techniczne mogą potrwać jeszcze kilka dni.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o