Młodzież z Krosna na wymianie międzyszkolnej w Niemczech

0
501
fot. UM Krosno

W dniach: 28.09- 5.10.2017 grupa uczniów z krośnieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika uczestniczyła w wymianie międzyszkolnej z partnerami z Niemiec. Szkołą partnerską jest szkoła im. Willego Brandta w Marl (Dolna Saksonia). Dziewięcioosobowa grupa uczniów z Krosna w czasie swojego tygodniowego pobytu poznawała język, kulturę i obyczaje naszych zachodnich sąsiadów.  

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie w ramach programu wymiany międzynarodowej, w czasie swojego pobytu w Dolnej Saksonii uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, zwiedzali Marl i Kolonię.

Punktem kulminacyjnym wizyty były obchody Dnia Zjednoczenia Niemiec – święta narodowego. Grupa polsko-niemieckiej młodzieży  w czasie obchodów tego święta wystąpiła na scenie prezentując piosenkę przewodnią wymiany i tańcząc belgijkę. Występ uczniów spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i burmistrza miasta Marl.

Rewizyta uczniów ze szkoły partnerskiej w Marl odbędzie się w kwietniu 2018 roku. Opiekunkami wymiany w I LO w Krośnie są Monika Zając i Ewa Zygarowicz.

Wymiana  I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi ze szkołą im. Willego Brandta w Marl jest współfinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ