„Mamma mia, finito!” Członek Camorry zatrzymany na Podkarpaciu

0
1804
fot. cbsp.policja.pl

Antonio C. był członkiem organizacji przestępczej Camorra z klanu „Contini”. W 2011 roku, przez neapolitański sąd, został skazany na ponad 10 lat więzienia. Przez kilka ostatnich lat mieszkał w jednej z podrzeszowskich miejscowości. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa przy ścisłej współpracy z włoską policją zatrzymali poszukiwanego od 6 lat członka Camorry. W chwili zatrzymania mężczyzna oglądał mecz reprezentacji Włoch. Na widok policjantów wykrzyknął: „Mamma mia, finito!”

Antonio C. został skazany w 2011 roku przez Sąd Apelacyjny w Neapolu  na karę 10 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za międzynarodowy handel narkotykami oraz udział w tworzeniu struktury mafijnej klanu „Contini”.

Poszukiwany znajdował się na tzw. „top liście” najbardziej poszukiwanych włoskich  przestępców. Chcąc uniknąć zatrzymania stworzył co najmniej dwie fałszywe tożsamości.

-Włoscy policjanci ustalili, że przestępca poszukiwany europejskim nakazem aresztowania może ukrywać się w Polsce. W czerwcu przekazali swoje ustalenia funkcjonariuszom CBŚP, którzy bardzo szybko ustalili adres gangstera. Z uwagi na jego kryminalną przeszłość do zatrzymania zostali zaangażowani policjanci z zespołu realizacyjnego CBŚP. Dzięki ich profesjonalizmowi, po kilkudziesięciu sekundach od wejścia na posesję, włoski mafioso został obezwładniony- informuje kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP

Antonio C. od około sześciu lat funkcjonował w Polsce jako przedstawiciel handlowy. Sprzedawał perfumy i agregaty prądotwórcze. Prowadził  nowe życie jako przykładny członek rodziny.

-Jest to kolejne zatrzymanie członka Camorry ukrywającego się w Polsce. Wynika to  z bardzo dobrej współpracy pomiędzy policją włoską, a funkcjonariuszami CBŚP. Na początku roku, policjanci krakowskiego CBŚP zatrzymali innego przestępcę z włoskiej „top listy”, który przez kilka lat ukrywał się w Polsce-mówi kom. Rafał Szymański

Camorra to neapolitańska organizacja przestępcza składająca się z kilkudziesięciu klanów podzielonych na grupy, w skład których wchodzi ponad 100 rodzin oraz około 5 tysięcy członków honorowych. Nie posiada hierarchicznej struktury, kierującej wszystkim, co odróżnia ją od sycylijskiej cosa nostry.

źródło:KWP Rzeszów

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o