Krosno: obława na sklep z dopalaczami

0
1737

Policjanci z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy wspólnie z pracownikami sanepidu doprowadzili do zamknięcia sklepu przy ul. Wojska Polskiego w Krośnie, w którym mógł odbywać się handel  dopalaczami.

We wtorek (7.11) po godz. 18.00, policjanci weszli do sklepu przy ul. Wojska Polskiego w Krośnie, gdzie według posiadanych informacji, dochodziło do sprzedaży tzw. dopalaczy. W trakcie przeszukania placówki funkcjonariusze ujawnili substancje, które mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Powiadomieni pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Krośnie przeprowadzili kontrolę sklepu pod kątem wprowadzania do obrotu środków zastępczych. W toku podjętych działań sanepid wydał decyzję o zakazie wprowadzania do obrotu ujawnionych produktów oraz zakazie prowadzenia działalności w kontrolowanym obiekcie.

31-letni właściciel firmy został zatrzymany. W jego domu policjanci znaleźli kolejne porcje substancji mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego oraz 11 gramów suszu konopi indyjskich.

Wszystkie przejęte specyfiki zostaną poddane laboratoryjnej analizie, celem określenia dokładnego składu substancji. Dalsze postępowanie w sprawie będzie zależało od wyników tych badań.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o