Już wkrótce rozpoczęcie ligowych zmagań w krośnieńskiej siatkówce

0
480
fot. Karol Słomka

Na tę chwilę wszyscy kibice czekają zawsze z niecierpliwością. W sobotę (7.10) i w niedzielę (8.10) krośnieńskie drużyny rozpoczną kolejny ligowy sezon zmagań na siatkarskich parkietach. Po dwóch miesiącach żmudnych i ciężkich przygotowań, wylewaniu potu na treningach i sparingowych meczach nadeszła chwila rozpoczęcia walki o ligowe punkty.

Pierwsi sezon rozpoczną w Krośnie nasi  Panowie. W sobotę (7.10) o godzinie 17.00 w hali przy ulicy Legionów zmierzą się z beniaminkiem II ligi drużyną RCS Radom. Pierwsze mecze to zawsze wielka niewiadoma. Mecze sparingowe zacierają niejednokrotnie rzeczywiste możliwości drużyny. Liczymy na walkę i dobrą grę naszych chłopców, którzy w ubiegłym sezonie walczyli w finałach o awans do I ligi. Należy jednak pamiętać, że obecna drużyna to całkiem inny zespół. Z poprzedniego składu pozostało tylko czterech zawodników. Wierzymy, że drużyna pokaże przede wszystkim ducha walki, ambicję i swoją postawą jak zwykle niejednokrotnie zaskoczy swoich kibiców.

W niedzielę (8.10) o 16.30 w hali przy ulicy Bursaki swój pierwszy ligowy mecz sezonu I ligi rozegrają nasze dziewczyny. Przeciwnikiem będzie drużyna Uni Opole. Co prawda jest to beniaminek rozgrywek ale posiada w swoim składzie znane zawodniczki (Cabajewska, Zackiewicz, Strózik, Kuziak). Spotkanie będzie okazją do rewanżu za porażkę w Opolu w rozgrywkach o Puchar Polski,  w którym to nasza drużyna po zaciętym meczu przegrała 3:2.

W drużynie Karpatek także zaszły duże zmiany w składzie. Z poprzedniego sezonu pozostało w drużynie sześć dziewczyn. Tym co przyszły na pewno nie brakuje ambicji i umiejętności. Niektóre z nowych Karpatek mają za sobą występy w drużynach z najwyższej klasy rozgrywkowej. Należy jednak pamiętać, że drużyna jest bardzo młoda, co czasami pomaga w walce bez obciążeń ale czasami w trudnych chwilach brak boiskowego obycia i doświadczenia może działać deprymująco. Dlatego zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków siatkówki na mecze. Już w najbliższy weekend spotkajmy się w krośnieńskich halach aby dopingować nasze drużyny. Nie czekajmy na wyniki w domach tylko już w pierwszych meczach pokażmy, że jesteśmy, jak przystoi prawdziwym kibicom, zawsze z drużynami w  czasie zwycięstw, na które liczymy, ale także w tych trudniejszych chwilach. Zawsze dopingujmy swoich ulubieńców, którzy grają dla nas zostawiając na boisku swoje “‘serce” i zdrowie, aby dać nam radość z  sukcesów drużyny.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ