Czysta energia. Dotacje dla mieszkańców Krosna i Krościenka Wyżnego

0
433
fot. Pixabay

Kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, kotły na  biomasę i pompy ciepła – łącznie  szesnaście rodzajów urządzeń służących wytworzeniu energii odnawialnej –  są dostępne dla mieszkańców Krosna i Krościenka Wyżnego w ramach projektu dofinansowanego w ok. 70%  ze środków unijnych. –W dalszym ciągu nabór jest otwarty. Są jeszcze wolne miejsca na liście – zapewniają organizatorzy.

Krosno i Krościenko Wyżne uzyskały dofinansowanie do instalacji systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych na swoim terenie. Dzięki temu mieszkańcy mogą skorzystać z 16 rodzajów instalacji.

– Proponujemy mieszkańcom Krosna kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, a więc baterie słoneczne produkujące prąd, kotły na biomasę i pompy ciepła- mówi Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna. Są one dostępne z dofinansowaniem, i co najważniejsze, są jeszcze wolne miejsca na listach – dodaje Prezydent.

– Wkład własny poszczególnych beneficjentów, w związku z przepisami podatkowymi, jest zależny od miejsca zainstalowania paneli fotowoltaicznych czy kolektorów. Ostateczna wysokość kosztów będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu, który planujemy na przełomie stycznia i lutego 2018 roku – mówi Krzysztof Smerecki – Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna.Trzeba jednak zaznaczyć, że koszty te uwzględniają nie tylko dostawę urządzenia, ale jego montaż, uruchomienie, ubezpieczenie, gwarancję i ewentualne naprawy przez 5 kolejnych lat. Są więc one bardzo atrakcyjne w stosunku do cen rynkowych- wylicza Krzysztof Smerecki.

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wniosek w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna przy ul. Staszica 2 (pok. 28).

Jeżeli nie jesteście Państwo zdecydowani, albo nie jesteście pewni jakie urządzenie będzie optymalne do potrzeb gospodarstwa domowego, nasi pracownicy służą pomocą
i doradztwem
– mówi Naczelnik Smerecki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 13 47 43 629, pocztą elektroniczną: czysta-energia@um.krosno.pl lub osobiście, w pokoju nr 28, w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Staszica 2. Są one także dostępne na stronie www.krosno.pl/czysta-energia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o