Bilans akcji „Trzeźwy Poranek”. Prawie 1400 skontrolowanych kierowców

0
1094

W poniedziałek (4.12) od godzin porannych, krośnieńscy mundurowi prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących podróżujących po drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego. Ten poranek nie dla wszystkich był trzeźwy. Przeczytaj, jak przebiegła akcja „Trzeźwy Poranek”.

W akcji „Trzeźwy poranek” wzięło udział 16 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz 8 policjantów z jednostek podległych krośnieńskiej komendzie. Funkcjonariusze prowadząc działania w 19 punktach kontrolnych, sprawdzili stan trzeźwości 1380 kierujących.

Jednym z kierowców, który został poddany kontroli na drodze w Odrzykoniu (gm. Wojaszówka) był 26-latek. Jak się okazało, kierujący volkswagenem był po użyciu alkoholu. Badanie wykazało ponad 0,4 promila alkoholu z jego organizmie.

Około godziny 8.00 w Krościenku Wyżnym, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego fiatem 52-latka. Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Przed godziną 10.00 w miejscowości Lubatówka (gm. Iwonicz-Zdrój), mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem wolnobieżnym typu SAM. Jak wykazało badanie alkomatem, 38-latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej Policji zatrzymali tym 3 mężczyznom prawa jazdy i nie dopuścili ich do dalszej jazdy.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o