Biało-Zieloni zdobyli Mistrzostwo Podkarpacia po raz trzeci

0
315

W dniach 15-17 września br. zostały rozegrane w Przemyślu XVII Mistrzostwa Podkarpacia w koszykówce mężczyzn. W mistrzostwach zwyciężyli Biało- Zieloni, już po raz trzeci zdobyli tytuł Mistrza Podkarpacia.

Turniej odbył się po raz pierwszy w nowej, zmienionej formule. W pierwszej, mocniejszej grupie, zagrali: Miasto Szkła Krosno, Sokół Łańcut i Siarka Tarnobrzeg. W drugiej, słabszej, zmierzyli się drugoligowcy: gospodarze AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl, Stal Stalowa Wola i SSK Rzeszów. Zespoły na co dzień występujące w II lidze PZKosz walczyły o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Koszykówki. Pozostałe drużyny rywalizowały o mistrzostwo Podkarpacia i Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Niestety sobotni mecz krośnian z Siarką Tarnobrzeg nie odbył się . Drużyna Siarki po piątkowym, przegranym meczu z PTG Sokołem Łańcut zrezygnowała z dalszego udziału w turnieju. O Mistrzostwie Podkarpacia miał zadecydować bezpośredni pojedynek z Sokołem.

Mimo ze mecz decydował o Mistrzostwie Podkarpacia, nasi koszykarze mocno sparingowo podeszli do spotkania, co już w pierwszej kwarcie wykorzystali łańcucianie, wygrywając  I kwartę 25:17. Oba zespoły były także na innym etapie przygotowań. Drużyna pod wodzą Dariusza Kaszowskiego już w najbliższy weekend rozpocznie 1 ligową batalię o punkty. Biało-Zielonych czeka jeszcze 2 tygodnie intensywnych treningów oraz ostatni przedsezonowy turnieju „Memoriał im. Zdzisława Niedzieli”   w Lublinie.

Trzy kolejne kwarty zakończyły się zwycięstwem koszykarzy Miasta Szkła Krosno i po raz trzeci szklany team sięgnął po tytuł Mistrza Podkarpacia.

PTG Sokół Łańcut – Miasto Szkła Krosno 70:80 ( 25:17,17:19, 13:18, 15:26)

Punkty dla MSK: Haric 0, Oczkowicz 2, Grochowski 6, Sroka 10, Wallace 4, Musijowski -, Lejasmeiers 5, Jakóbczyk 6, Mustapić 17, Gaddefors 10, Pinkston 23.