Biało- Zieloni przegrali, ale walczyli do końca…

0
768
Miasto Szkła Krosno/ fot. Łukasz Jaracz

W sobotę ( 15.04) Miasto Szkła Krosno podjęło na własnym parkiecie drużynę MKS Dąbrowa Górnicza. W tym spotkaniu podopieczni Michała Barana ponieśli porażkę, przegrywając z gośćmi 74:79.

Po wysokiej porażce w meczu wyjazdowym z KING Szczecin, Biało-Zieloni chcieli zrehabilitować się i pożegnać z Kibicami we własnej hali. Do przerwy  wszystko układało się zgodnie z planem. Koszykarze Michała Barana schodzili na przerwę  prowadząc 38:35. Po zmianie stron role odwróciły się i do głosu doszli goście.  Podopieczni  Dražena Anzulović’a wygrali tę partię meczu 22:11 i w całym pojedynku prowadzili 49:57. Po raz kolejny krośnieńscy Kibice dodali skrzydeł szklanemu teamowi, który za wszelką cenę starał się odrobić straty. Na 3 sekundy do końca meczu krośnianie doszli rywala na 3 punkty 74:77. Na więcej brakło czasu.  Ostatecznie MKS Dąbrowa Górnicza pokonała Miasto Szkła Krosno 79:74. W ostatnim meczu wyjazdowym odnowiła się kontuzja rozgrywającego Royce’a Woolridge’a.  Ograniczona rotacja na tej pozycji oraz 16 strat Miasta Szkła Krosno uniemożliwiło pokonanie silnego przeciwnika, jakim niewątpliwie jest MKS-Dąbrowa Górnicza.

Miasto Szkła Krosno – MKS Dąbrowa Górnicza 74:79 (23:15, 15:20, 11:22, 25:22)

Punkty dla Miasta Szkła: Dino Pita 17, Devante Wallace 13, Dariusz Oczkowicz 9, Kareem Maddox 9, Szymon Rduch 8, Dawid Bręk 6, Seid Hajrić 5, Jakub Dłuski 4, Dariusz Wyka 3.