Beniaminek Krosno zagra z wielkimi europejskimi klubami

0
412
fot. UM Krosno

Już dziś (1.12) w Gdańsku rozpocznie się V edycja turnieju PROFBUD Cup, którego współorganizatorem jest Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno. W turnieju wystąpią wielkie europejskie kluby m.in. Juventus Turyn, Bayer Leverkusen, Everton FC, West Ham United, Feyenoord Rotterdam, Sparta Praga, Sheffield United, Karpaty Lwów i czołowe Akademie Piłkarskie z Polski. Miasto Szkła i Beniaminka reprezentować będzie drużyna z rocznika 2005. 

W piątek (1.12) o godzinie 18:45 „biało-niebiescy” zmierzą się z Feyenoordem Rotterdam.  Kolejnym przeciwnikiem będzie Jaguar Gdańsk, a w sobotę (2.12) Beniaminek zagra z Akademią Piłkarską Reissa, Zagłębiem Lubin i Sheffield United. Rywali w kolejnej fazie turnieju poznamy po wynikach spotkań grupowych.

-Dla Beniaminka to wielka radość, że zagramy na takim turnieju, wśród takich zespołów jak Juventus Turyn, Bayer Leverkusen, Feyenoord Rotterdam, Everton FC czy West Ham United, któremu osobiście kibicuję. Specjalnych przygotowań do turnieju nie robimy, rozegraliśmy trzy sparingi z zespołami o różnych profilach, a na treningach cały czas ciężko pracujemy i trzymamy się obranej wcześniej drogi. Wierzymy w siebie. W każdym meczu zawodnicy dadzą z siebie maksa. A na jakim poziomie sportowym i mentalnym jesteśmy, to się okaże. Trzymajcie za nas kciuki!- zachęca Marek Adamiak, trener Beniaminka U-13.

Turniej PROFBUD Cup to kolejna wielka przygoda dla chłopców z Krosna i możliwość podniesienia oraz zaprezentowania swoich umiejętności w meczach, w których przeciwnikami mogą i wiemy, że są ulubione i wymarzone kluby młodych, krośnieńskich zawodników.

 -Juventus Turyn, Everton FC, Feyenoord Rotterdam, Bayer Leverkusen, West Ham United… wymieniając te kilka drużyn, które wezmą udział w tegorocznej edycji PPROFBUD Cup w Gdańsku, nasuwają mi się dwa pytania. Czy dla zawodników Beniaminka Krosno rywalizacja z takimi tuzami europejskiej piłki nożnej jest wyzwaniem, w którym trzeba drżeć o wynik? A może to tylko wielka przygoda i zabawa? Dla mnie jako koordynatora szkolenia odpowiedź jest jedna. To okazja, aby rywalizować z najlepszymi.To okazja, aby nasi zawodnicy zobaczyli, jak dużo jeszcze przed nimi pracy i wyrzeczeń. To znakomita okazja, aby wejść na ścieżkę wyzwania jakim niewątpliwie jest systematyczny trening pełen poświęceń i pokory. Możliwość występu w turnieju PROFBUD Cup pokazuje wszystkim zawodnikom, rodzicom i trenerom, że Beniaminek Krosno jest blisko piłkarskiej Europy, a na pewno jest w czołówce polskich Akademii Piłkarskich!- powiedział Dariusz Jęczkowski, koordynator ds. szkolenia.

Niewątpliwie będzie to najciekawszy i z najmocniejszą obsadą turniej w historii z udziałem drużyny Beniaminka z rocznika 2005.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o