29. Rajd Podkarpacki [ZAPOWIEDŹ]

0
567
fot. Paweł Fiejdasz

29. Rajd Podkarpacki zbliża się wielkimi kołami. Prognozy są dobre, przede wszystkim dla kibiców, którzy liczą na emocjonującą rywalizację. Dzięki temu, że spadł śnieg, zawody nabiorą „kolorów zimowych”. Trudne trasy i aura sprzyjać będą wyłonieniu zwycięzców całego sezonu. Warto będzie zajrzeć na ulice Krosna i drogi powiatu w czasie trwania rajdu. Bo będzie się działo. A to publiczność lubi najbardziej.

W sobotę 9 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 nieopodal krośnieńskiego lotniska planowany jest start pierwszej załogi do 4. Rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. W chwili obecnej w klasyfikacji generalnej na pierwszej pozycji znajduje się załoga reprezentująca Automobilklub Małopolski: Marcin Wilusz – Wojciech Witkowski. Czy utrzymają pozycję lidera na koniec sezonu? Czas pokaże. Pozostaje wierzyć, że Marcin Wilusz, który kibicom znany jest z tras Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, pojawi się i utrzyma fotel lidera.

Tego samego dnia odbędzie się także start do 4. Rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS. Taka rywalizacja może okazać się niezwykle ciekawa. Szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ma kilka załóg, a różnice punktowe pomiędzy nimi są niewielkie. Ta runda pokaże też, kto osiągnie prymat w poszczególnych klasach na koniec 2017 r.

Dzień później rozpocznie się 7. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS. Będzie toczyła się równocześnie z Rajdem Okręgowym i Super KJS-em. Także w tym cyklu nie wszystkie miejsca zostały rozdane. Niewątpliwie kibice będą czekali na niespodzianki.

W niedzielę zawody odbędą się na terenie Gminy Wojaszówka: w Bajdach i Pietruszej Woli. W trakcie któych wyłonieni zostaną najszybsi kierowcy. Sama ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Remizie OSP w Bajdach ok. godz. 16:30.

Miłośników szybkiej jazdy zapraszamy już na 29. Rajd Podkarpacki.

Paweł Fiejdasz

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o