1400 strzelonych goli w III edycji “Beniaminek Kids Ligi”

0
330
fot. UM Krosno

III edycja “Beniaminek Kids Ligi” już za nami. W niedzielę (5.11) odbyło się podsumowanie sportowych zmagań. Wręczono  pamiątkowe medale, puchary i dyplomy. W czasie pięciodniowych rozgrywek rozegrano ponad 400 piłkarskich pojedynków, strzelono 1400 goli.

W kategorii U-12 zagrało dziewięć drużyn, sezon zasadniczy wygrała drużyna UKS Tempo Nienaszów, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy GKS Wisłok Krościenko Wyżne, a na trzecim FC Drewniaki. W rozgrywkach pucharowych najlepsi okazali się FC Drewniaki, przed FC Nawsie i UKS Tempo Nienaszów. W „Beniaminek Kids Lidze” zagrały również drużyny: Wataha, Korona Beskidu, Koniczynka Krosno, FC Targowiska i Nurt Potok.

W kategorii U-10 na murawie zaprezentowało się aż jedenaście drużyn. Sezon zasadniczy należał do FC Pazdanów, którzy wyprzedzili w tabeli drużynę FC Janusze. Taki sam układ na był na podium rozgrywek pucharowych, miejscami zamieniły się tylko zespoły Beniaminek Girls i Orkan Krosno, dziewczyny zdobyły brąz w lidze, a chłopaki w Pucharze. Ambitnie w „Hali Krosno” poczynały sobie również zespoły Tajfun Krosno, MOSiR Dukla, Korona Beskidu, FC Mida, Bambini Jedlicze, Dzikie Koty i FC Lions Rogi.

W najmłodszej kategorii U-8 w piłkę bawiło się sześć zespołów. Emocji było mnóstwo i każdy miał swoje chwile radości po strzelonych golach czy pięknie przeprowadzonych akcjach i zrobionych „kiwkach”. I w lidze, i w pucharze triumfował zespół MOSiR Brzozów I, brąz w lidze i srebro w Pucharze dla Korony Beskidy Young, a na podium stawały także zespoły Beniaminek Girls Young (II miejsce w lidze) oraz FC Lions Rogi (III miejsce w Pucharze). Świetnie grali również mali piłkarze z MOSiR Dukla i drugiej drużyny MOSiR Brzozów.

Finałowe zmagania uświetnił fantastyczny pokaz Football Freestyle Dawida Krzyżowskiego. Mistrz Polski i ćwierćfinalista Mistrzostwa Świata zaczarował dzieciaki w Hali, które z niedowierzaniem oglądały piłkarskie sztuczki naszego gościa. Dawid rozdał również mnóstwo autografów i zrobił sobie dużą liczbę pamiątkowych zdjęć z uczestnikami rozgrywek.

– Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i sportową rywalizację. Dziękuję rodzicom i opiekunom za ogrom czasu jaki poświecili dla swoich pociech. Z przyjemnością patrzyłem jak wspieracie Państwo jako najwierniejsi kibice swoich zawodników w gorszych i lepszych chwilach. Wasz doping pomagał nie tylko uczestnikom zmagań, ale i nam organizatorom. Cieszymy się, że tak licznie wypełniali Państwo trybuny Hali Krosno- mówi Artur Urbanek, organizator Beniaminek Kids Ligi.

-Mamy nadzieję, że końcowy występ Mistrza Polski Freestyle Dawida Krzyżowskiego wszystkim się podobał. W taki sposób chcieliśmy się z Wami pożegnać i podziękować za wspólnie spędzony czas. Jesienny turniej Beniaminek Kids Liga skończył się, ale my chcemy pracować dla Państwa dalej. Już na wiosnę kolejna edycja naszego projektu, na który serdecznie zapraszamy- dodaje.

Oprócz nagród zwycięzcy otrzymali również bony na sprzęt sportowy w wysokości 500 zł, taki sam bon wylosowała jedna z drużyn – Korona Beskidu, a szczęśliwcami okazali się również zawodnicy Koniczynki Krosno, którzy wylosowali nagrodę specjalną, czyli wyjazd na mecz Legii Warszawa.

Serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o