10. urodziny Beniaminka Krosno. „Przeżyliśmy wiele pięknych chwil nie do opisania”

0
1081
fot. UM Krosno

W czwartek (1.06) Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno obchodziła swoje 10. urodziny. Przeczytajcie wypowiedź założyciela i trenera szkółki piłkarskiej i obejrzycie galerię zdjęć przedstawiającą początki działania Beniaminka Krosno.

1.06 2007 r. odbył się pierwszy historyczny trening Beniaminka. Poprowadzili go Grzegorz Raus i Marek Adamiak.

-Warto było zakładać Beniaminka Krosno. Przez ten czas wydarzyło się tak dużo. Przeżywaliśmy wiele pięknych chwil nie do opisania. Ci którzy zaczynali mają teraz 18 lat! Mamy pierwszych reprezentantów Polski,  pokazaliśmy się w Europie w wielkich klubach.  Kilku absolwentów  jest blisko ekstraklasy. Nasi wychowankowie zaliczyli debiuty w biało- niebieskich barwach  seniorskich Karpat Krosno.  Zdobywaliśmy  medale i graliśmy w Mistrzostwach Polski.  Organizowaliśmy piękne turnieje ze znakomitą europejską obsadą.  Niejednokrotnie byliśmy pokazywani przez ogólnopolskie media. Śmiało można mówić, że jesteśmy znaną Akademią w Polsce, która jest rozpoznawalna i doceniana. Promowaliśmy w znakomity sposób Krosno.  Miło jest mijać w mieście, w którym się wychowałem, młodych ludzi, którzy może nie grają już w piłkę, ale zatrzymają się, powiedzą co u nich słychać, gdzie wiążą przyszłość , jak toczą się ich losy. Fajnie , że młodzież i dzieci , które się trenowało, teraz zatrudnia się do pracy w Akademii i oni świetnie przekazują dobrą energię kolejnym pokoleniom.  Dzięki Beniaminkowi nawiązały się przyjaźnie na lata, można powiedzieć, że w niektórych przypadkach  nawet więcej! Tego nikt nam nie odbierze. Dziękuję wszystkim osobom, które zapisały się na kartach Beniaminka! To dzięki Wam! Jestem dumny, że spotkałem Was na swojej drodze. Razem można wiele!  Pamiętajcie skąd jesteście, gdzie zaczynaliście , gdzie nie tylko młodzi adepci, ale i dorośli  przeżywaliście piękne chwile. Warto się rozwijać i iść do przodu- wspomina Grzegorz Raus, założyciel i pierwszy trener Beniaminka.

 -Beniaminek Krosno – „Kopalnia Talentów” – to nasza misja! – dodaje.

Żeby dobrze uczcić Jubileusz 10-lecia szkółki młodzi adepci piłki nożnej sprawili sobie i swoim trenerom piękny prezent. W jeden dzień zdobyli dwa mistrzostwa!

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Beniaminka Krosno.

Beniaminek wygrywa w Rzeszowie i przypieczętowuje Mistrzostwo Podkarpackiej Ligi Młodzika Starszego!

Dziesięć goli i mistrzostwo ligi Beniaminka U-12!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o